BHP

Dodane: 25-10-2014 11:39
BHP szkolenia bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą...wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Wypadki

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie zdarzą. Wystarczy rozważyć chwile o tym co by było gdyby nie było żadnych przepisów i przepisów w zakresie bezpieczeństwa pracy. Wiele firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A osoba nie znająca ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden gościu grzebie w maszynie, która nie była wyłączona ani zabezpieczona a drugi niechcący naciska włącznik. Maszyna zaczyna pracować i nie daje się wyłączyć w skutek czego feralny robotnik traci rękę. Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje duże odszkodowanie za, które żyje dostatnio. Jednak lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


BHP obowiązkowe

Przyjmując do pracy nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów formalnych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy.

W przypadku pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i na nowo go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel okresowych szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z zakresu bhp zdobytych w szkoleniu wstępnym bhp zapoznanie pracowników z aktualnymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy jak wynika z ustawy powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Powinność okresowych szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w dziedzinie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


Przez internet

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bhp w Polskim internecie jest dosyć nie mała. Wystarczy wypisać w wyszukiwarkę słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm z branży.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost ogromny. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Znakomitą alternatywą dla standardowych szkoleń z bhp są szkolenia w internecie. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się przy komputerze.© 2019 http://aleabroker.com.pl/