Dlaczego Polacy mieszkają z rodzicami?

Dodane: 05-03-2014 08:05
Dlaczego Polacy mieszkają z rodzicami? Każda partia biorąca udział w wyborach deklaruje rozwiązanie kwestii mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest w ogóle wykonalne odgórne rozwiązanie? mieszkania szczecin sprzedaż Problemem jest de facto to, że młodych Polaków...Każda partia biorąca udział w wyborach deklaruje rozwiązanie kwestii mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest w ogóle wykonalne odgórne rozwiązanie? mieszkania szczecin sprzedaż

Problemem jest de facto to, że młodych Polaków zwyczajnie na zakup mieszkania nie stać. Z tego powodu żyją z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem rodziny, dlatego nie są wystarczająco mobilni.

Ale dlaczego mieszkanie musi być WŁASNE? Być może nawet nie powinno. Wszyscy wiemy, że wynajem mieszkań na rynku komercyjnym także nie jest tani. W zasadzie wychodzi nieznacznie taniej (a czasem nawet drożej) niż rata kredytu hipotecznego. Spowodowane jest to także tym, że czasami lokale na wynajem to sposób na inwestycje. Tyle, z powodu wysokich kosztów zakupu mieszkań, prawo chroniące najemców, oraz inne wydatki, nie opłaca się być w Polsce rentierem.

Ostatnio rząd wyszedł z propozycją stworzenia programu mieszkań na wynajem. Na ten cel ma pójść 5 mld zł. Ale, jak zwykle, projekt nie jest pozbawiony wad. I nie cieszy się zbyt dużym poparciem, ani ekspertów, ani społeczeństwa. Na ten temat napiszę więcej w następnym tekście.
Na temat mieszkania szczecin sprzedaż to też niezłe info Polecam również mieszkania szczecin sprzedaż Jeśli mowa o mieszkania szczecin sprzedaż to wspomnę też o innych źródłach. Warto rzucić okiem także na mieszkania szczecin sprzedaż

© 2019 http://aleabroker.com.pl/