Rolety na wymiar Białystok

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNY POMIAR I WYCENĘ.
Wystarczy jeden telefon (793-607-328), sms lub e-mai (zdunik.jacek@gmail.com) Nasz przedstawiciel dokona pomiarów i wyceny oraz przedstawi produkty oferowane przez naszą...firmę. Po umówieniu się na pomiar dojeżdżamy do Państwa na dogodną godzinę i we wskazane miejsce. Dostają Państwo do wyboru bardzo szeroką gamę materiałów do rolet, plis, żaluzji itp.

Jak kosztowne są rolety?

Rolety na wymiar Białystok Rolety nie są zbyt tanie, prościej i taniej jest przemalować ściany, niż dobrać nowe rolety.
Z tego powodu trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam wybrać coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach.

Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy.

Intensywne kolory wymagają dopasowania do nich wystroju całego pomieszczenia, dlatego odradzam taki wybór. Ważny jest rodzaj mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je założyć na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Najczęściej zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).

Rolety nieprzepuszczalne

Ostatnio coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje.

Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, często jednak są źle dobierane, ale o tym w innym artykule.

Drewniane żaluzje dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc bardzo skuteczną ochroną.

Są jednak całkiem drogie, zwłaszcza robione na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę.

Ale są wytrzymałe, nie blakną pod wpływem Słońca i dobrze się prezentują. Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.

Definicja

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny.

Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego.

Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna. Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta

Rolety wolnowiszące

Przed nadejściem letnich, słonecznych dni, warto wyposażyć okna w dekoracyjne i funkcjonalne rolety.

Dzięki nim łatwo będzie dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia. ROLETY MATERIAŁOWE KASETKOWE to osłony rolowane zawieszane bezpośrednio na skrzydle okiennym w bardzo estetycznej kasetce, która chroni zwiniętą tkaninę rolety przed zabrudzeniem, a prowadnice chronią jej boki oraz przytrzymują tkaninę przy szybie.

W ten sposób uzyskujemy pełne zaciemnienie okna oraz bezawaryjne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.Dzięki kasetce w różnorodnych kolorach rolety wtapiają się ramę okienną stanowiąc jej całość. ROLETY WOLNOWISZĄCE to najbardziej uniwersalne zasłony okienne.

Pasują do każdego wnętrza, łącząc prostotę z funkcjonalnością.
Świetnie wypadną w salonie, ochronią przed porannym słońcem w sypialni i urozmaicą pokój dziecięcy. To nie jedyna funkcja jaką mogą pełnić rolety wolnowiszące, gdyż świetnie sprawdzają się w roli przesłon wnęk, regałów czy ekranów projekcyjnych .

W naszej ofercie każdy Klient odnajdzie dla siebie odpowiedni wzór i kolor.Źródło: http://velum.com.pl/rolety/

Rolety czy żaluzje?

Co kupić - rolety, czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie lubi ostrego słońca padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów.

Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada. Wybór pomiędzy jednym, a drugim produktem nie jest taki oczywisty.

W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory.
Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione.

Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe.

Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.

Wybór rolet

Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza? To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że istnieje parę rodzajów rolet. Rolety można podzielić na te standardowe i na zamówienie.

Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, jednak jeśli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar.

Na zamówienie trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.

.